Ścinaki działowe szklane

Szkło nie jest zwyczajnym materiałem, z którego wykonuje się ściany działowe, jednak należy zgodzić się z faktem, iż materiał ten staje się coraz bardziej popularny, a wobec jego zastosowania we wnętrzach, nie można przejść obojętnie.  Piękno i wysoka estetyka, sprawia, że coraz częściej można znaleźć takie rozwiązania w projektach nowo powstałych domów.  Ściany ze szkła mają w sobie niezwykły urok. Jakie jednak są rodzaje i w jakich wnętrzach powinno się ich używać?

Dodatkowe atuty ścianek działowych szklanych

Ścianki działowe szklane mają zarówno wiele zalet, jak i wad jednak niektóre z nich warto koniecznie podkreślić.
   Ściany ze szkła przezroczyste doskonale sprawdzają się w przypadku małych i ciasnych pomieszczeń. Dzieje się tak, gdyż łączą one pomieszczenia nadając im większej przestrzeni i wrażenia otwartości i lekkości. Dodatkowo warto wspomnieć, iż objętość ścian ze szkła jest nieporównywalnie mniejsza i zajmuje mniej miejsca niż te wykonane z tradycyjnych materiałów. Dzięki temu otwarta przestrzeń w małym mieszkaniu zwiększa się, a całość konstrukcji zyskuję lekkość.
   Takie ściany można również zamontować jako nieprzejrzyste. Wówczas swoje zastosowanie odnajdują również w małych przestrzeniach, jednak dzięki bladej lub mlecznej zasłonie, można wciąż zachować intymność i prywatność. Takie rozwiązania są wysoko cenione w sypialniach lub biurach, gdzie ceni się spokój i zachowanie pozorów spokoju. Często stawia się w biurach również ściany ze szkła przezroczyste. Wówczas ich główną funkcją ma być wyciszenie. Niestety nie zawsze to wystarczy, by w pełni wykonywać powierzone obowiązki. Najlepszym pomysłem jest również zasłonięcie innych pracowników, przez co łatwiej jest się skupić na własnej pracy.

    Kolejnym atutem szklanych ścian są walory estetyczne. W zależności od tego, do jakiego wnętrza chcemy zamontować ścianki działowe szklane, mogą one rożnie wyglądać. Najlepszym przykładem są ścianki z pięknymi zdobieniami lub wzorami. Dodaje to wnętrzu uroku i lekkości. Do podwojenia efektu można w podobny sposób lub przy wykorzystaniu podobnego motywu zaprojektować resztę wnętrza i cieszyć się pięknym mieszkaniem. Zupełnie inaczej ma się sytuacja w miejscach, gdy zależy nam na minimalistycznym efekcie.  Wtedy najlepiej sprawdzają się gładkie ściany szklane, które sprawiają wrażenie nowoczesnych i eleganckich. Do pełni efektu należy tylko dobrać proste meble i  nie przejmować się dobieraniem dodatków. Takie rozwiązanie sprawdza się w wielu stylach wnętrzarskich (goszczących w domach na całym świecie). 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Otwarty widok na świat- szklane drzwi

Szklane drzwi przesuwne, czyli jak sprawić, by wnętrze było zarówno estetyczne i praktyczne